Autocasco dla leciwych pojazdów

Wykupienie OC dla starych samochodów jest obowiązkowe. Dopiero oficjalnie wyrejestrowane pojazdy takiej polisy mieć nie muszą. Autocasco dla leciwych pojazdów jest także dostępne i można zdecydować się na jego wykupienie. Chociaż przy jego zakupie mogą czasem zaistnieć problemy.

Odmowa AC dla auta

Stare, ale jare. Tak, często kierujemy się tą zasadą. Jeżeli samochód ma swoje lata, ale jest sprawny technicznie, to i tak będziemy nim jeździć. Często takie samochody są przedmiotem sprzedaży na rynku wtórnym. Udając się do ubezpieczalni po odpowiednią polisę OC, możemy spotkać się z odmową oferty AC. Dlaczego? Ponieważ pojazd może być już za stary. Według powszechnie obowiązującego Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, nie sprzedaje się polisy AC dla samochodów powyżej 15 lat. Powodem jest to, że takie pojazdy częściej ulegają awarii. Można spotkać oferty polis dla takich pojazdów, ale są one rzadkie, a do tego OWU może być bardzo nieopłacalne.

Ochrona starych pojazdów

Jeżeli koniecznie zależy nam na ubezpieczeniu starego pojazdu, to należy sprawdzić dokładne warunki, jakie proponuje firma. W tym należy sprawdzić sumę ubezpieczenia. Musi ona być stała, dzięki czemu nawet, jeżeli coś się przydarzy – nie zostanie ona w przyszłości zmniejszona. Jaki jest udział własny? Tak, można zdecydować się na częściowe, własne pokrycie szkód, ale należy dokładnie sprawdzić, jaki to będzie procent, aby umowa okazała się dla nas w całości opłacalna. Pod uwagę powinno wziąć się również amortyzację części. 

Pozostałe wpisy:
OC na miesiąc
ubezpieczenie auta na angielskich tablicach
Kalkulator OC bez podawania danych osobowych
Ubezpieczenie OC na raty
OC dla młodego kierowcy

Previous post Które ubezpiecznie samochodu wybrać?
Next post Kara za brak polisy OC
https://beesafe.pl/kalkulator-oc-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-oc/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-samochodu/ https://beesafe.pl/najtansze-oc/