Zakres ochrony polisy AC

Ubezpieczenie autocasco to forma ochrony przed zdarzeniami, które nas bezpośrednio dotyczą. AC chroni nas przed majątkowymi skutkami kradzieży, uszkodzenia albo zniszczenia naszego samochodu. Możemy liczyć na pewne zrekompensowanie kosztów naprawy samochodu, jeśli uległ on częściowemu lub całkowitemu zniszczeniu podczas kolizji drogowej. Ubezpieczyciel jednak zawsze sprawdza, czy szkody nie powstały z naszej winy lub bezmyślności, jeżeli tak, to wtedy nie jest zobowiązany do wypłacenia nam odszkodowania.

Podobnie ma się sytuacja, gdy auto zostanie skradzione a my zostawiliśmy kluczyki w stacyjce, wtedy też nie mamy co liczyć na wypłatę odszkodowania. Od rekompensowania szkód zwalnia również firmę ubezpieczeniową fakt, iż prowadziliśmy samochód pod wpływem alkoholu, substancji odurzających lub narkotyków. Wyłączenie odpowiedzialności ubezpieczalni nastąpi także w przypadku, gdy naszym pojazdem będzie kierowała osoba nie posiadająca ubezpieczenia albo prawa jazdy. Wybierając ubezpieczenie AC musimy pamiętać o obowiązkach wynikających z umowy w stosunku do nas i wywiązywać się z nich.

O zakresie ochrony decydujemy sami korzystając z przedstawionych propozycji, ale powinniśmy mieć świadomość tego, że im on jest szerszy, tym wyższa będzie obliczona dla nas składka w ramach ubezpieczenia AC. Warto jednak poszerzyć zakres ubezpieczenia o assistance, które oferuje dużo przydatnych usług w momencie, gdy niezbędnie potrzebujemy pomocy na drodze np. zorganizowanie i opłacenie transportu rozbitego auta.

Inne wpisy:

Ubezpieczenie dealerskie

Wypowiedzenie umowy OC

Wycena aut używanych

Historia pojazdu po numerze rejestracyjnym

Ubezpieczenie skutera

Previous post OC na samochód – podstawowe informacje dla kierowców
Next post Co warto wiedzieć o dopisaniu współwłaściciela pojazdu
https://beesafe.pl/kalkulator-oc-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-oc/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-samochodu/ https://beesafe.pl/najtansze-oc/