Rejestracja samochodu sprowadzanego z zagranicy

Zakup samochód u naszych sąsiadów wiąże się z jego rejestracją, a ta z kosztami. Na jaki budżet powinniśmy się przygotować, biorąc pod uwagę rejestrację pojazdu, sprowadzanego z zagranicy?

 

Rejestracja samochodu z zagranicy

Kupując auto z zagranicy, musimy się przygotować na całą procedurę – określają ją przepisy Prawa o ruchu drogowym. Art. 73 mówi, że rejestracja pojazdu dokonywana jest na wniosek rejestracyjny nowego nabywcy. Na jego złożenie mamy 30 dni – licząc od dnia zawarcia umowy.

Starosta, który jest przypisany do naszego okręgu, odpowiada za rejestrację pojazdu. Zobowiązany jest on, aby wydać dowód rejestracyjny, zalegalizować tablice rejestracyjne i nalepkę kontrolną.

W momencie w którym nie mamy możliwości lub czasu, aby poprawnie przejść przez proces rejestracji auta, mamy prawo do upoważnienia do tego pełnomocnika. Może się nim stać dowolna osoba, która posiada zdolność do wykonywania czynności prawnych. Pełnomocnictwo to jednak musi być udzielone pisemnie.

Koszt rejestracji samochodu z zagranicy

  • 80 zł – klasyczne tablice rejestracyjne 
  • 1000 zł – tablice indywidualne
  • 54 zł – dowód rejestracyjny
  • 75 zł – karta pojazdu
  • 31 zł – nalepki
  • 13,50 zł – pozwolenie czasowe
  • 2,50 zł – opłata ewidencyjna

Pozostałe wpisy:

Wyposażenie po VIN

Rejestracja motocykla

Oświadczenie sprawcy kolizji na parkingu a stłuczka na parkingu

Jazda bez ubezpieczenia

Kiedy trzeba wymienić dowód rejestracyjny samochodu

Previous post Kara za brak polisy OC
Next post Jak odzyskać składki OC przy sprzedaży samochodu?
https://beesafe.pl/kalkulator-oc-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-oc/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-samochodu/ https://beesafe.pl/najtansze-oc/